Wybór systemu grzewczego - Kotły gazowe Toruń - Pompy ciepła Toruń - Piece na ekogroszek Toruń - Urządzenia grzewcze Toruń
Najlepsze instalacje grzewcze
27 stycznia 2017
Kurs jazdy defensywnej Toruń - Jazda defensywna - Szkolenie jazdy defensywnej - ODTJ Toruń - Kurs jazdy defensywnej ceny
Kurs jazdy defensywnej – świadome unikanie zagrożeń na drodze
30 stycznia 2017

Odszkodowanie to jedno z najczęstszych zleceń obsługiwanych przez naszą kancelarię adwokacką. Każdego roku kilka tysięcy osób zostaje pokrzywdzonych na skutek przeróżnych wydarzeń losowych, czy to wypadków w pracy, czy wypadków drogowych. Co raz więcej dyskutuje się także o odszkodowaniach związanych z błędem lekarskim. Jako doświadczeni adwokaci jesteśmy zobowiązani zaprezentować Wam podstawowe wiadomości dotyczące dochodzenia odszkodowań w różnych przypadkach. Mamy nadzieję, że ta publikacja rozszerzy Waszą wiedzę i rozwieje wszystkie wątpliwości związane z odszkodowaniami.

Odszkodowanie za błąd medyczny

Pomimo, że w lekturze prawniczej nie zostało doszczętnie sformułowane pojęcie błędu, w praktyce przyjmuje się, że błąd medyczny to sprzeczne z bieżącą wiedzą działanie lub zaniedbanie, którego rezultatem jest zakażenie, obrażenie ciała, rozstrój zdrowia lub śmierć chorego. Błąd medyczny może być wyrządzony przez złą ocenę, jeżeli spowodowała ona niekorzystne leczenie albo opóźniła odpowiednie leczenie, powodujące rozwój choroby, rozbieżne z dzisiejszą wiedzą lekarską leczenie i wykonanie zabiegu chirurgicznego, w wyniku którego powstała dana szkoda, jak i wykorzystanie produktu medycznego lub wyrobu lekarskiego, który okazał się być niepotrzebny i nieodpowiedni dla konkretnego pacjenta. W tym miejscu odznacza się trzy główne warianty błędu medycznego: błąd diagnostyczny, błąd terapeutyczny i błąd techniczny. Odszkodowanie za błąd lekarski może być uzyskane w tradycyjnym procesie cywilnym, lub przed specjalną komisją do spraw orzekania o zdarzeniach medycznych.

Odszkodowanie drogowe

Wszystko rozpoczyna się od wypadku, który przyczynił się do powstania danej straty. Wypadek komunikacyjny określany jest jako zjawisko w ruchu kontynentalnym, w którym bierze udział przy najmniej jeden samochód (silnikowy lub bez takiego silnika) jak i którego rezultatem są straty w majątku lub szkody na osobach w nim uczestniczących. Poszkodowanym w incydencie drogowym może być więc nie tylko kierowca wspomnianego pojazdu, czy jego pasażer. W wypadku komunikacyjnym mogą uczestniczyć również osoby jadące na rowerze, motocykliści i osoby piesze, które znalazły się zwyczajnie w złym miejscu i w złym czasie. Najważniejszą przesłanką kompensaty zadośćuczynienia jest szkoda. Szkoda może przybrać strukturę materialną i niemajątkową, oraz rzeczową i osobową. Komplet strat, które zaistniały w efekcie wypadku, brany jest pod uwagę podczas ewaluacji wysokości odszkodowania. Jednak zanim placówka ubezpieczeniowa zdecyduje się na zapłatę sumy odszkodowawczej, my jesteśmy upoważnieni do zgłoszenia wypadku komunikacyjnego. Po zakomunikowaniu wydarzenia, ubezpieczyciel mianuje likwidatora, czyli pracownika, który analizuje rozmiar szkód. Stworzony przez niego raport jest podstawą decyzji udzielanej przez ubezpieczyciela. Cały mechanizm odzyskiwania odszkodowania trwa około 1 miesiąca.

Wypadek przy pracy – należy Ci się odszkodowanie

Powstała w 2002 roku regulacja o ubezpieczeniu społecznym z tytułu wypadków przy pracy i chorób zawodowych charakteryzuje wypadek przy pracy jako nagłe wydarzenie wywołane przesłanką fizyczną wywołujące uraz albo śmierć, które wystąpiło w związku z pracą:

  • podczas lub w związku z realizowaniem przez pracownika prostych funkcji albo poleceń zwierzchników,
  • podczas lub w związku z wytwarzaniem przez pracownika czynności na rzecz pracodawcy nawet bez zarządzenia,
  • w czasie pozostawania zatrudnionego w dyspozycji przełożonego w drodze między siedzibą zleceniodawcy, a miejscem wykonywania zleceń wynikających ze stosunku pracy.

Najważniejszym elementem definicji jest określenie zewnętrznej przyczyny incydentu. Zewnętrzna przyczyna wypadku w pracy charakteryzuje wartość, która wystąpiła bez zależności od osoby pracownika. Za przyczyny niezależne uważa się między innymi działanie aparatury, energii elektroenergetycznej, preparatów chemicznych i potęgi natury. Dodatkowo wypadek przy pracy może mieć także powiązanie z zaniechaniem pozostałych osób, które są odpowiedzialne za prawidłowe zabezpieczenie stanowiska pracy lub groźnych towarów. Wypadek przy pracy inicjuje całą, wielopoziomową maszynę procedur. Pokrzywdzony w wypadku w pracy ma predyspozycję dochodzenia jednorazowego zadośćuczynienia z Zakładu Ubezpieczeń Społecznych. Ponadto, na zasadach generalnych, może on żądać restytucji zaznanej straty od pracodawcy przed sądem cywilnym.

Uzyskiwanie odszkodowania za każdy z przytoczonych w tym miejscu wypadków może być uciążliwe dla osób, które nie nie dysponują odpowiednim doświadczeniem. A mogą nam Państwo uwierzyć, że o należyte odszkodowanie warto jest się postarać, choćby przez wzgląd na to, że zdobyte pieniądze ułatwią Tobie powrót do zdrowia. Nasi adwokaci służą fachowym doradztwem i profesjonalną pomocą w aspekcie odzyskiwania sprawiedliwych odszkodowań i nie tylko.

Jesteśmy profesjonalną kancelarią adwokacką z Torunia. Nasi adwokaci z pasją zajmują się każdą sprawą, nawet tą najbardziej skomplikowaną. Pomożemy Tobie w każdej okoliczności. Zgłoś się do naszej kancelarii prawnej i zyskaj szybką pomoc. Adwokaci Toruń

Komentarze są wyłączone.